Dacia Clan
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dacia Clan

Dacia Clan Forum
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului

In jos 
+4
Godzilla
Zamolxis
LOT
kaos
8 participanți
AutorMesaj
kaos

kaos


Numarul mesajelor : 114
Varsta : 33
Localizare : Prin Amsterdam (as vrea eu)
Data de inscriere : 06/06/2008

Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 1:53 pm

Laughing


Ultima editare efectuata de catre kaos in Mar Sept 09, 2008 9:15 am, editata de 1 ori
Sus In jos
kaos

kaos


Numarul mesajelor : 114
Varsta : 33
Localizare : Prin Amsterdam (as vrea eu)
Data de inscriere : 06/06/2008

Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: Detalii   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 6:28 pm

Numele planetelor nu se vad deoarece trebuie dat zoom , adica sa faci prim-plan pe ele.
Dar ma puteti intreba numele bazelor si va pot spune si ce nave se gasesc pe ele si ce arme , cargouri
chiar si rasele care le controleaza uneori.
nu e necoie decat sa ma conctatati la idul de yahoo "catapadurariu" si daca sunt disponibil va raspund la toate intrebarile
Sus In jos
LOT
Moderator
Moderator
LOT


Numarul mesajelor : 888
Varsta : 62
Localizare : CONSTANTA TOMIS NORD
Data de inscriere : 20/12/2007

Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: Re: Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 6:40 pm

he he , frumos Very Happy
dar ar trebui sa lasi harta cu coordonate sa vada tot poporul pe unde sa o ia Shocked
Sus In jos
Zamolxis

Zamolxis


Numarul mesajelor : 573
Varsta : 48
Localizare : ...in oglinda retrovizoare
Data de inscriere : 21/12/2007

Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: Re: Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 7:49 pm

good job
Sus In jos
http://www.trupa-odyssey.ro
kaos

kaos


Numarul mesajelor : 114
Varsta : 33
Localizare : Prin Amsterdam (as vrea eu)
Data de inscriere : 06/06/2008

Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: Re: Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitimeMar Iun 10, 2008 9:24 am

Ok daca ziceti voi ca e buna chestia asta ma pot apuca de treaba "munca de teren".
Dar zicetimi ce fac in continuare , fac un topic nou in care bag toate hartile pe carele cereti sau cum?
Eu fac hartile voi spunetimi ce sa fac cu ele
Sus In jos
LOT
Moderator
Moderator
LOT


Numarul mesajelor : 888
Varsta : 62
Localizare : CONSTANTA TOMIS NORD
Data de inscriere : 20/12/2007

Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: Re: Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitimeMar Iun 10, 2008 10:06 am

cred ca topicul asta este potrivit ptr cea ce vrei sa faci in continuare
continua aici
inca o data spun este o treaba buna - multi nu stiu toate sistemele - chiar si dintre cei vechi
vezi ia legatura si cu Robi - si lui ii place sa exploreze systeme
poate reusiti sa faceti o harta a serverului void Wink
Sus In jos
Godzilla

Godzilla


Numarul mesajelor : 431
Varsta : 54
Localizare : Arad
Data de inscriere : 07/01/2008

Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: Re: Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitimeMar Iun 10, 2008 3:24 pm

Buna treaba,dar sa studiezi la reguli Void daca nu e considerat cheet, sa te mai alegi cu BAN! Ar fi pacat. pe alte servere potzi folosi shi FL companion,care arata orice ruta intre doua puncte,dar pe Void shtiam ca e interzis!
Sus In jos
kaos

kaos


Numarul mesajelor : 114
Varsta : 33
Localizare : Prin Amsterdam (as vrea eu)
Data de inscriere : 06/06/2008

Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: AM DAT DE BELEA FRATILOR!!!!!   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 9:31 am

[b]S-ar putea sa fie sa scriu ultimul topic pentru acest forum , deoarece s-ar putea sa ma calce o duba neagra cand ma duc sami iau tigari.
Motivul:am gasit o baza de admin
Este planeta Strail si se gaseste in babylonia
De pe ea se pot cumpara navele Viper , Admin Fighter , Pirate destroyer.
Ca si arme avem toate prototipele posibile , toate armele posibile de clasa 10, Torpile de admin(urmaresc ca niste hornete) , Distruptor de admin (are damageul a cateva torpile) , Admin armour upgrade(nu ma intrebati ce face) , si chesttiuni bune ce sa mai....
Dar totul este doar teoretic inca n-am vizitat baza.
Nu va avantati totusi pana nu va dau eu detalii ca poate este interzis sa mergi la baza aia si poate luam banuri lasati ca imi pun eu contul la bataie ca pot sami fac altu daca e.
Am gasit baza cand serverul era offline deci astept sa revina si va mai dau detalii.
Sus In jos
LOT
Moderator
Moderator
LOT


Numarul mesajelor : 888
Varsta : 62
Localizare : CONSTANTA TOMIS NORD
Data de inscriere : 20/12/2007

Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: Re: Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 9:46 am

kaos
crezi ca esti primul care a incercat sa dockeze pe Strail ?
curiozitatea a fost mare , ptr mine cel putin si am pierdut ore bune ca sa
gasesc un culoar prin minele alea - am folosit toate metodele
grabis , taras , mersul piticului , calcatul apei , pluta - nimic , he he he - fortareata
nimeni nu poate sa aterizeze acolo Mad

si cu toate astea am auzit o poveste de la cineva care stie de la altcineva , ca , cineva
ar fi aterizat pe acolo - si atat - mai mult nu a putut sa faca - ca s-ar fi rupt filmul Mad
Sus In jos
Robi




Numarul mesajelor : 154
Varsta : 57
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 20/05/2008

Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: Re: Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 6:36 pm

asa e g3rula!! daca nuam incercat de vreo 1000 de ori sa dockez pe planeta Strail, atunci nici o data!!!!

am invartit de un ceas intreg, dar nici deal dracului nuam gasit o gaurica, macar ca sa ajung, macar la poarta!! hehe.

dar nici in singl player!!!!
Sus In jos
kaos

kaos


Numarul mesajelor : 114
Varsta : 33
Localizare : Prin Amsterdam (as vrea eu)
Data de inscriere : 06/06/2008

Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: Re: Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitimeMier Iun 18, 2008 9:32 am

Intr-adevar e o fortareata.
Analizand situatia in flexplorer am observat ca e inconjurat de un camp de mine , un camp de radiatii care te ucid instantaneu si al dreq un camp de radiatii in jurul docking ring-ului.
ei bine, eu am facut o copie a modului si miam bagat nasucul prin el:
Am sters campul de mine , campurile de radiatii , astfel avand drum liber la dock.
Dar problema era ca nu mere decat in single player pentru ca in multiplayer desi nu vad campul de mine ele tot explodeaza.
Dar macar miam satisfacut curiozitatea in legatura cu ce exista pe baza.

Vreti si voi sa stiti ce NU puteti cumpara de pe strail?
Sus In jos
Nero




Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 24/03/2008

Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: Re: Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitimeMier Iun 18, 2008 9:54 am

raspunsul e simplu:nimeni nu a aterizat acolo niciodata!!!NEVER!!!de ce?pt ca e imposibil!de ce sa se streseze adminii sa se duca acolo ca sasi cumpere arme manual,cand se pot teleporta acolo direct!adminii si voizii pot face asta si cand au luat armor upgrate (protejeaza impotriva radiatriilor si gici ce face-infinite hull)si scut(impotriva minelor) se pot duce acolo,oricum nui afecteaza xD

Ganditi logic oameni buni,credeti ca eu nam incercat sa intru acolo??credeti ca adminii nau puteri nelimiuate pe severul asta???unul dinasta te poate omora fara sa traga in tine,doar scrie in consola comanda sa te omoare si atata tot .... bounce bounce bounce imi facusem si eu server,ma facusem admin,dar nici macar pingul nul puteam vedea xD

oh si btw,uitasem,planeta e galbena.cannd plecam odata de la planeta aia,mi sa aratat ca prin minune!!!fara mine in jurul ei xDdar dupa 2 sec a disparut Sad
Sus In jos
Duras

Duras


Numarul mesajelor : 319
Varsta : 50
Localizare : Pe malul Dunarii
Data de inscriere : 21/12/2007

Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: Re: Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitimeMier Iun 18, 2008 10:50 pm

Kaos....tu esti un vrajitor.....hehehehe cheers
Sus In jos
spinaker

spinaker


Numarul mesajelor : 7
Varsta : 47
Localizare : arad
Data de inscriere : 03/05/2008

Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: Re: Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitimeJoi Iun 19, 2008 7:13 pm

de unde iau si eu flexplorer asta? Question
Sus In jos
Continut sponsorizat





Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Empty
MesajSubiect: Re: Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului   Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului Icon_minitime

Sus In jos
 
Harti sisteme : un mare ajutor in aflarea secretelor modului
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ajutor in babylonia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dacia Clan :: Clanul Dacia - 2008 :: Arhiva 2008-
Mergi direct la: