Dacia Clan
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dacia Clan

Dacia Clan Forum
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
drlabs

drlabs


Numarul mesajelor : 78
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/09/2008

Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare Empty
MesajSubiect: Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare   Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare Icon_minitimeVin Sept 12, 2008 5:52 pm

Nu stiu daca stiti, dar pentru cine nu stie, m-am gandit ca ar fi util!

Eu unul am imaginea C: si cand face urat... jap... bootez de pe cd si pun la loc fresh.... dar... se pierde orice modificare pe C:
Asa ca m-am gandit cum sa nu pierd loginul de server...

Unu la mana ar fi: Instalarea Freelancer pe alta partitie sau copierea folderului cu totul de pe c pe alta partitie ca sa-l pot pune la loc dupa aia.
Insa asta tot nu rezolva problema.
Atunci singura solutie este sa deschizi regedit cat mai curand posibil si sa te duci la
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Microsoft Games]
unde dai click dreapta pe cheie, export.... si iti face un fisier reg... pe care il pui mai bine in mail undeva...

Dupa reinstalare, jap... dubluclick pe .reg si gata, ai conturile inapoi. Smile)
Asta merge in cazul in care nu schimbi componente majore in calculator, pentru ca acel sir hexa este calculat dupa un algoritm ce tine cont de seria HDD, ram, serie procesor... etc.

Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare Cheie10
Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare Cheie210
Sus In jos
http://www.myspace.com/dephazed
Duras

Duras


Numarul mesajelor : 319
Varsta : 50
Localizare : Pe malul Dunarii
Data de inscriere : 21/12/2007

Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare   Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare Icon_minitimeLun Sept 15, 2008 3:47 pm

Baieti......tre sa-mi instalez a alta varianta de Windows, ca asta pe care o am da rateuri. (e prima varianta de XP aparut acu multi ani...)

Avand in vedere ca am un CD cu un XP bun, verificat si instalat de altii, singura problema e ca eu habar nu am ce fac.....deci eu sper sa ne auzim sanatosi.....candva.

Ascult cu draga inima orice sfat de la cineva care a trecut prin asta, da explicat asa ca la un habarnist.
Sus In jos
die_volker

die_volker


Numarul mesajelor : 65
Varsta : 45
Localizare : Las Vegas, Nevada
Data de inscriere : 24/08/2008

Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare   Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare Icon_minitimeLun Sept 15, 2008 11:45 pm

Eu am constatat ca merge f simplu daca:
1 copiezi intr-un loc sigur folderul My docs/my games/freelancer si-l bagi la loc in sistemul proaspat
2 instalezi freelancerul cu acelasi multiplayer ID pe care ai jucat si pana acum

atat
cand o sa dai sa gaseasca serverul o sa zica ca nu l-ai vizitat ... nu te speria ca mine...caracterele ar trebui sa fie acolo (ale mele au fost)
Sus In jos
http://marauderss.110mb.com/
Zamolxis

Zamolxis


Numarul mesajelor : 573
Varsta : 48
Localizare : ...in oglinda retrovizoare
Data de inscriere : 21/12/2007

Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare   Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare Icon_minitimeMar Sept 23, 2008 4:13 pm

... ce bine ca mai avem baieti destepti in clan.... vai de curu nostru astialalti... ne tot chinuim si instalam de o suta de ori si tot de kkt mere PCul...
Mai postati fratilor jmecherii de tot felu sa mai iesim si noi astia batrani (a se citi "analfabeti") din negura de nepatruns care ne-o confera tehnica de ultima ora...
Sus In jos
http://www.trupa-odyssey.ro
Continut sponsorizat





Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare   Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum sa nu pierdem caracterele la reinstalare
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dacia Clan :: Clanul Dacia - 2008 :: Arhiva 2008-
Mergi direct la: